Pratik Bilgiler

 
 
 
 
Unu Nasıl Saklamalıyız?
 
 
Un, kanvas veya kağıt torbalarda, cam veya plastik kaplarda saklanabilir. Unu küçük bir pakette satın aldıysanız, buzdolabına koyabilirsiniz, ancak sadece açılmadan önce. Daha sonra hava geçirmez bir kaba dökülmelidir.

Satın alınan unun uzun süreli depolama için çıkarılmasını planlıyorsanız, önceden kurutulmalıdır. Bunu yapmak için, bir parşömen veya temiz bir masa örtüsü ve hatta ince bir tabaka üzerine un dökün. Birkaç gün sonra, un depolama için çıkarılabilir. Birkaç kilo un tutarsanız, bir torba veya cam kavanoz içine dökün. Eğer büyük bir un ununa sahip olmayı tercih ederseniz, sıkı kapaklı plastik kaplar satın almanız gerekir. Donanımda bu tip yemeklerin geniş bir yelpazesi var.

Un, normal su şişelerinde mineral suyun altında saklanabilir. Bir kapakla sıkıca kapatılır ve kolay taşınabilir. Dar boyunları sevmiyorsanız, genellikle pişirin ve un kolay erişime ihtiyacınız varsa, ürünü kapaklı bir plastik kovaya dökebilirsiniz. Orada uygun bir plastik kepçe veya kepçe ve elek de bırakabilirsiniz.
 
 
 
 
Hamur Nasıl Kabartılır?
 
 
Keki Kalıbından Çıkartmanın Kolay Yolu Nedir?
 
 
 
 
 
 
Başer Un 2024 © Tüm hakları saklıdır.
Başer Un
Başer Un
Kızılcıkorman Mah. No: 136 D100 Karayolu Üzeri
Akyazı/SAKARYA